Nově vznikající projekt rezidenčního bydlení Panorama Chlum leží v těsné blízkosti Národního parku Šumava, kde vás jedinečná příroda ohromí svou harmonickou atmosférou. Vytvořili jsme pro něj vizuální identitu, která doprovází jeho prezentaci a pomáhá v jeho komunikaci.

Lokalita, ve které se projekt nachází, byla naše stěžejní inspirace.

Zeleň, stromy, dřevo. Zelená barva jako barva přírody, zdravé krajiny, energie, aktivity, ale také souladu, rovnováhy a klidu. U logotypu jsme písmeno A nahradili trojúhelníky, které odkazují jak ke chlumu jako zalesněnému kopci, tak k původní lidové alpské architektuře, ze kterého koncepčně vychází i architektonické řešení staveb (např. typické sedlové střechy a využité materiály).

Cílem bylo vytvořit elegantní a snadno rozpracovatelné řešení, které svou jednoduchostí odkazuje na čistou přírodu Šumavy.

Identita nesmí narušovat harmonii projektu, ale citlivě ho doplňovat. Výsledkem je snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná identita s plně funkčním manuálem. V rámci projektu jsme řešili i architektonické vizualizace, prezentační brožuru a webové stránky projektu — obsahově i formou. Vše v souladu s posláním Panorama Chlum — poskytnutí útočiště od ruchu města v klidu přírody.

Další projekty